Krtkove muffiny bez múky a vločiek

  • Sharebar

Približne 9 ks   50 minút

Muffiny:
80g horká čokoláda 52% (Lidl)
1 KL holandského kakaa
2 ks vajce
½ bal kypriaci prášok s vínnym kameňom

Krém:
1 menší banán 
125g jemný plnotučný tvaroh
½ balenia smotanová nátierka - Cream Spread light (Zn. Cavabel Lidl)
2 KL medu (alebo 1 PL Xylitolu, alebo stévia podľa chuti)

Rúru si predhrejeme na 160 stupňov a prichystáme si formy a papierové košíčky na muffiny.

Vo vodnom kúpeli* si roztopíme čokoládu. 
Vajíčka si vyšľaháme jemne do penista (celé vajcia šľaháme zhruba 1 minútu na najvyšších otáčkach). Čokoládu odstavíme z ohňa a počas stáleho miešania, prilievame vajíčka. Vznikne riedka čokoládová hmota. Pridáme kakao, premiešame dôkladne a nalejeme do formičiek.

V rúre pečieme, kým nie sú v strede hotové (keď pichneme špilkou do stredu a vytiahneme ju, nemá ostať na nej cesto a byť pomerne suchá, navlhnutá len parou). Ja som ich piekla spolu 25 minút, ale to závisí od veľkosti košíkov a typu rúry.

Kým sa muffiny pečú, pripravíme si krém vyšľahaním tvarohu, smotanovej nátierky a sladidla. Použila som med, ale vy môžete použiť dostupné nízko-kalorické sladidlo. Nakrájame si banán na kolieska.

Keď muffiny vyberieme z rúry a necháme vychladnúť, z každého muffinu vydlabeme trochu z vnútra (urobíme jamku na banán a krém). Do jamky dáme krúžok banánu a pridáme dostatočné množstvo krému. Vrch muffinov ozdobíme roztrúsenou piškótou, ktorú sme z muffinov vydlabali.

* Vodný kúpeľ: Do odolnej sklenenej alebo kovovej misky dajte polámanú čokoládu a misku postavte na širší hrniec s vodou. Voda by nemala siahať až na dno misky. Hrniec postavte na šporák a vodu začnite zahrievať. Mala by vrieť len mierne a ani kvapka z nej sa nesmie dostať do čokolády. V tomto kúpeli pomaličky za stáleho miešania čokoládu rozpustite.

Niektoré články si môžu prečítať celé len prihlásený užívatelia.

  • Pre zobrazenie kompletného obsahu je potrebné sa prihlásiť.
  • V prípade, že ešte nemáte u nás zriadený používateľský účet, tak sa zaregistrujte.
Kategória: 

Vytvoriť nový účet